Forum: Inne

Pytanie odnośnie bankomatów

Mam pytanie ws. bankomatów. Czy bankomaty podane na stronie mBank są darmowe? Euronet i cash4you?
Przepraszam za głupie pytanie, ale to moja 1. karta

Odpowiedzi

Zmień widok

20

Tak, bankomaty Euronet, Cash4You oraz bankomaty BZ WBK są darmowe dla klientów mBanku, ale tylko w zakresie wypłacania pieniędzy. Sprawdzenie salda na koncie kosztuje według taryfy opłat i prowizji 3zł.

Nieprawda, niektóre bankomaty Euronetu czy Cash4You są płatne. Bezpłatne są tylko te, które są na liście bezpłatnych mBanku, a ta lista co jakiś czas zmienia się. Niedawno najbliższy mi bankomat Cash4You spadł z tej listy, a mLinia zapytana o to odpowiedziała : Sorry, Gregory, tak już zostanie. Ta kropla przeważyła czarę mojej goryczy. Spadam stąd.

tadziop: o jakiej lokalizacji mówisz?

Wrocław, ul. Sarnia, róg Buforowej, przy Biedronce. Bankomat Cash4You nr 8247 do końca sierpnia br. bezpłatny, od 1 września płatny, choć nadal należy do Cash4You. Składałem kilka reklamacji i w Cash4You i w mBanku, bezskutecznie. Opiekun klienta powiedział mi, że ten akurat jest płatny i tak zostanie.

tadziop napisał(a):
> Wrocław, ul. Sarnia, róg Buforowej, przy Biedronce. Bankomat
> Cash4You nr 8247 do końca sierpnia br. bezpłatny, od 1 września
> płatny, choć nadal należy do Cash4You. Składałem kilka reklamacji
> i w Cash4You i w mBanku, bezskutecznie. Opiekun klienta powiedział
> mi, że ten akurat jest płatny i tak zostanie.

A ja bym sie gleboko zastanowil nad tymze (kolejnym) lapsusem mBanku. Poniewaz TOiP stwierdza co nastepuje:

7. Prowizja od wypłaty gotówki w bankomatach Sieci Euronet, Cash4You, eCard oraz Banku Zachodniego WBK S.A. na terenie Polski *4 - 0zl

*4 - Lista bankomatów Sieci Euronet, Cash4You, eCard oraz Banku Zachodniego WBK S.A. dostępna jest na stronach internetowych mBanku oraz u Konsultantów mLinii/Ekspertów online.

Wg mnie ni ch*ja mBank nie ma prawa wywiesc z powyzszego, ze nie wszystkie bankomaty wspomnianych sieci sa darmowe. Ktos ma podobne zdanie? IMHO sprawa do wygrania z pomoca UOKiU.

Jesli mBank chce tak jak chce miec, to niech w pierwszym zdaniu doda 'WYBRANYCH' a w drugim 'BEZPLATNYCH' i wsio bedzie ok.

To samo mi wczoraj przyszło do głowy jak czytałem TOiP. Tam jest napisane, że wszystkie bankomaty Euronetu, Cash4You, eCard i BZ WBK są darmowe oraz że lista bankomatów tych sieci znajduje się na stronie mBanku. Nie jest za to napisane, że tylko bankomaty znajdujące się na tej liście są darmowe. Z TOiP wynika, że wszystkie są darmowe, a lista to tylko pomoc dla klientów w znalezieniu pobliskich bankomatów.

Też się na to naciąłem :/ Czyli nie ma sensu składać reklamacji na to..

zauważcie, że znowu jest pełna dowolność w wykonaniu mbanku.
Czy mogą wyłączyć darmowe bankomaty z dnia na dzień na jeden dzień? Wystarczy, że wytną dostęp do strony z bankomatami. Ba, możesz sprawdzić rano status bankomatu, a wieczorem jak tam dojdziesz to już będzie płatny. Może być wiele sposobów na wyciąganie kasy od klientów. Nawet nie snuje teorii spiskowych, może być jakaś awaria. Zawsze mogą się wybronić.

[schowek]

czyli za każdym razem mam sprawdzać czy dany bankomat jest bezpłatny? bez sensu.

Jak dla mnie wszystkie bankomaty BZ WBK, Euronet, eCard i Cash4You są darmowe, bo tak stoi w taryfie opłat i prowizji. Nie ma tam żadnych wyłączeń. Jest tylko informacja, że istnieje na stronach mBanku lista bankomatów, ale nie ma nigdzie informacji, że tylko bankomaty znajdujące się na tej liście są darmowe, jest za to wyraźnie napisane których sieci bankomaty są darmowe.

Komentuj z innymi