Forum: Karciarze

rezygnacja z karty

witam. mam pytanie.

otrzymalem od mbanku umowy i wniosek z oferta przyznania karty kredytowe visa classic. odeslalem dzis podpisane umowy, ale mysle, ze chcialbym zrezygnowac z oferty poniewaz bank potraci mi jakies oplaty za wydanie tej karty (a moze sie myle?) czy mozna "odwolac" wydanie tej karty zanim potracą mi kase? a moze wystarczy, ze nie aktywuje tej karty po przeslaniu?

Odpowiedzi

Zmień widok

11

dodam, ze bylo to (chyba) w ramach promocji karta za podpis, bo sami do mnie wyszli z propozycja karty

Miałem bardzo podobną sytuację parę dni temu. Ktoś z mbanku, przez telefon, obiecywał mi kartę za darmo oraz przedłużony termin bezodstekowej spłaty. Jak już było po wszystkim, okazało się, że dostałem standardowa umowę. Po telefonie do mLinii, pracownik mbanku oświadczył mi, że ktoś raczej "minął się z prawdą" obiecując mi takie warunki.
Moją winą jest to, że nie przeczytałem umowy, która przyniósł kurier - wierzyłem w to co mi naopowiadano przez telefon. Podpisałem, więc już po zawodach.
Nieaktywowanie karty ci nie pomoże - sytuacja wygląda tak, że jesteś już na minusie (np. 38zl). Kwota ta będzie ci zwrócona jeśli, wydasz 300zl przez 3 miesiące.
Tyle wesołej historii.... można by zadbać o wiarygodność informacji udzielanych przez telefon. Czuje lekki niesmak, po takich chwytach marketingowych ze strony banku, w którym ludzi trzymają mniejsze/większe pieniądze.

Na Twoim miejscu złożyłbym reklamacje, a jeżeli to nie pomoże zrezygnował z usług banku.

Pamiętaj, że to co jest wypowiadane na mlinii jest nagrywane. Nie wiem, czy wiesz, ale taki pracownik ma podpisane papiery na odpowiedzialność materialną, wiec składając pozew cywilny możesz oskubać pracownika na owe 38zł + koszty czyli pewnie 400zł.

Życzę powodzenia w zmianie banku.

konrad86,

Jeśli oferta, którą otrzymałeś to karta za podpis, to karta wydawana jest bezpłatnie. Dopiero w każdym kolejnym roku pobierana jest opłata roczna zgodna z tabelą opłat i prowizji mBanku.

Można jednak uzyskać zwrot opłaty rocznej jeśli aktywnie używa się karty. W przypadku Visy Classic, aby uzyskać zwrot opłaty rocznej, należy wykonać transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe na łączną kwotę 18 000 PLN.

Jagoda

aha rozumiem, a jesli to nie byla karta za podpis to bank walnie mi odrazu oplate roczną czy tylko za wydanie?

myslalem ze oplata roczna moze byc zniesiona jesli wykona sie 10 operacji miesiecznie na dowolna kwote, tak jest w regulaminie promocji

konrad86 napisał(a):

> myslalem ze oplata roczna moze byc zniesiona jesli wykona sie
> 10 operacji miesiecznie na dowolna kwote, tak jest w
> regulaminie promocji

Jeśli się załapiesz na promocję to tak.

konrad86 napisał(a):

> czy
> mozna "odwolac" wydanie tej karty zanim potracą mi
> kase? a moze wystarczy, ze nie aktywuje tej karty po
> przeslaniu?
Zgodnie z przepisami unijnymi każdą tego typu umowę można wypowiedzieć w terminie 2 tygodni bez żadnych konsekwencji.
Kiedy mi przysłali kartę kredytową do domu to dołączyli do niej od razu formularz wymówienia z odpowiednim pouczeniem.

zadam pytanie bo nie wiem: czy oplata roczna za karte naliczana jest odrazu czy dopiero po roku?

po roku. od razu naliczana jest oplata za wydanie karty (jesli ma byc naliczona)

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze