Forum: mKlienci

Euronet postawi wpłatomaty

Jak podaje "Puls Biznesu", Euronet chce w tym roku postawić w Polsce pierwsze wpłatomaty. Pomysł Euronetu jest podobny jest do tego w przypadku bankomatów - chodzi o to, żeby gotówkę do wpłatomatu mogli wrzucać klienci różnych banków.
"- Banki same dopiero testują użyteczność wpłatomatów. Na własną rękę. My uważamy, że tak duża firma sieciowa jak nasza może przyspieszyć rozwój tego rynku. Współpracujemy z 18 bankami, co powinno nam ułatwić wprowadzenie nowej usługi" - mówi Marek Szafirski, prezes firmy Bankomat24/Euronet

"To może być biznes. Tak jak kiedyś, gdy ustawiał w kraju pierwsze bankomaty, tak teraz Euronet uważa, że warto postawić na urządzenia do przyjmowania gotówki. I przekonuje do swojej wizji banki. Dziesięć zadeklarowało już zainteresowanie. W różnym stopniu. Jedne chcą je mieć tylko dla swoich klientów, dla innych interesujący jest pomysł uniwersalnej maszyny.", pisze dziennik.

"Pierwsze wpłatomaty staną jeszcze w tym roku. Ile? To zależy od potrzeb. Średniookresowa strategia przewiduje, że sieć będzie mieć 200 urządzeń. Założenia mogą się jednak zmienić, tak jak w przypadku tegorocznych planów zwiększenia liczebności bankomatów. W styczniu Euronet zapowiedział, że będzie to 500 sztuk. Dzisiaj wiadomo, że 600, a może 700 lub jeszcze więcej.", czytamy w gazecie.

Wpłatomat jest urządzeniem przyjmującym wpłaty na konta dla klientów banku. Maszyna działa na zasadzie odwrotności bankomatu. Klient chcąc wpłacić na swoje konto środki wkłada kartę, którą otrzymuje do konta. System na podstawie numeru karty identyfikuje powiązany z nią numer rachunku, i przyjmuje plik banknotów, które klient wsuwa do specjalnej szczeliny.

Więcej szczegółów w "Pulsie Biznesu"
Na podstawie: Eugeniusz Twaróg

/ Puls Biznesu
--------------------------------------------------------------------- -------------------------------------

Czy mbank będzie zainteresowany tym projektem ?

Odpowiedzi

Zmień widok

11

Korzystają z ich bankomatów, więc może i z wpłatomatów ;)

Jak to wspomniałem gdzieś, mam nadzieję, że pojawią się w małych miastach np 30 tys. ;)

widex napisał(a):

> Korzystają z ich bankomatów, więc może i z wpłatomatów ;)

Pytanie tylko ile sobie każą za taką usługę... bo obawiam się że nie będzie darmowa.

widex napisał(a):
> mam nadzieję, że pojawią się w
> małych miastach np 30 tys. ;)

Przy 200 wpłatomatach dobrze by było gdyby pojawiły się we wszystkich byłych miastach wojewódzkich czy miastach ponad 100 tys.

Zastanawia mnie to dlaczego banki i jak tu chce Euronet inwestują w dwie osobne maszyny: wpłatomat i bankomat?

Czy Euronet nie mógł by postawić takich kombajnów banko-wpłato matów jak ma np. Polbank, a od niedawna PKO BP?

Wg mnie najciekawszym aspektem wpłatomatów Euronetu będzie podział odpowiedzialności.
I wrócą reklamacje 90-dniowe, przepychanie dokumentów itd.

Sam pomysł jest super, ale czy go dobrze przemyśleli?

Pewnie i mógłby ;) Popatrz jaka oszczędność - jeden klient może zepsuć bankomat i wpłatomat za jednym podejściem! :-)

czemu napisał(a):

> Pewnie i mógłby ;) Popatrz jaka oszczędność - jeden klient
> może zepsuć bankomat i wpłatomat za jednym podejściem! :-)

Jeśli maszyna ma osobne szuflady i dobry soft "utrzyma" bankomat - przy zablokowanym "wpłatomacie"
Sam doświadczam - choć bardzo nie lubię bankomatów - kolejek, pozostawionych kartek z wydrukami - jakoś kasę zawsze ludzie zabierają [wow] [mbank] - najlepsze jednak jest iz z kosza ustawionego obok bankomatu można się dużo dowiedzieć.... ludzie ZABIERAJCIE potwierdzenia i niszczcie :)

matrick napisał(a):

> widex napisał(a):
>
> > Korzystają z ich bankomatów, więc może i z
> wpłatomatów ;)
>
> Pytanie tylko ile sobie każą za taką usługę... bo obawiam
> się że nie będzie darmowa.

Nawet jakby była prowizja 0,50 - 1 PLN od wpłaty, to taka stawka jest do przyjęcia.

Luks napisał(a):

> matrick napisał(a):
>
> > widex napisał(a):
> >
> > > Korzystają z ich bankomatów, więc może i z
> > wpłatomatów ;)
> >
> > Pytanie tylko ile sobie każą za taką usługę... bo
> obawiam
> > się że nie będzie darmowa.
>
> Nawet jakby była prowizja 0,50 - 1 PLN od wpłaty, to taka
> stawka jest do przyjęcia.

W sunie zawsze o wiele taniej niż na poczcie lub w banku.

Myślę, że Euronet strawiając wpłatomaty nie roni tego "w ciemno", tylko ma już co najmniej uzgodnione umowy z jakimiś bankami, które będą z tego korzystać.