Forum: Oszczędni

Odpowiedzi

Zmień widok

36

hyden napisał(a):

> i Jeszcze mam takie pytanie jesli chcialbym wyplacic w
> przyszlosci ta cala gotowke to bede miec jakies problemy ? sa
> jakies limity?
Z wypłatą gotówki mogą być problemy. Przy użyciu karty i bankomatu sa jakieś limity (nie pamiętam jakie). Można jeszcz (podobno) w oddziałach innych banków w terminalu pos, ale nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak to wygląda. Natomiast z przelewem nie powinno być kłopotu.

A ja bym polecał pomyśleć o jakimś sensownym planie inwestycyjno-oszczędnościowym opartym o różne fundusze - zwłaszcza jeżeli myślisz o dłuższym terminie niż kwartał.

Ale to moja sugestia... niektórzy inwestowali w fundusze w 2007 r. inni w 2003-4...

hyden napisał(a):

> przemo1982 napisał(a):
>
> > hyden napisał(a):
> >
> > > Witam udalo odlozyc mi sie troche pieniedzy i leza
> > bezczynnie
> > > na ekoncie dlatego zainteresowalem sie emax plusem i
> mam
> > > pytanko zeby nie placic zbednego podatku otworzyc
> sobie 4
> > konta
> > > emax plus i powplacac na nie, czy jedno konto i
> wszystko
> > > trzymac na nim ?
> >
> > > 12 tys ;] to chyba lokate ?
> >
> > 12 tys trzymasz na eKoncie?
>
> yy tak

To jesteś dla mBanku klient idealny:)

Jeśli chcesz zostać tutaj to masz do wyboru eMax+ na 5% w skali roku (1 darmowa wypłata w miesiącu, następne są płatne) lub zamrażasz kasę na 2 miesiące na 6% w sakli roku (jeśli zerwiesz lokatę w trakcie jej trwania to dostaniesz połowę należnych odsetek, czyli 3% w skali roku). Na eMax+ możesz dopłacać w każdej chwili, do lokaty nie możesz dopłacać. Ewentualnie założyć nową lokatę (możesz zakładać od 500 zł), więc jak możesz odłożyć 1000 na miesiąc to zakładasz następną lokatę na 1000 zł.

A na koniec taka dobra rada, jeśli chcesz żeby Twoje oszczędności pracowały na lepszym procencie to musisz rozejrzeć się za ofertą innego banku.

PS. Z wypłata nie będziesz miał problemów. Dziennie 30 tys z bankomatów wyjmiesz spokojnie. Z większymi sumami może być trudniej.

GE napisał(a):

> A ja bym polecał pomyśleć o jakimś sensownym planie
> inwestycyjno-oszczędnościowym opartym o różne fundusze -
> zwłaszcza jeżeli myślisz o dłuższym terminie niż
> kwartał.
>
> Ale to moja sugestia... niektórzy inwestowali w fundusze w
> 2007 r. inni w 2003-4...

co do inwestycji to jakos nie czuje sie pewnie pieniadze sa przenacozne na konketny cel i niechce i wiazac z ryzykiem a te inwestycje zapewne takie maja ?

Co do poprzednika to mam rozumiec ze np. z takim przelewem na kwote 10 tys nie bedzie problemu ?

Lepiej przenieś te pieniądze do innego banku w którym masz lepsze oprocentowanie. Jest tutaj kilka wątków na temat róznych lokat w innych bankach

Inwestycje rozsądnie nie wiążą się z mega ryzykiem tylko trzeba być rozsądne.Odpowiedni portfel funduszy, odpowiedź na pytania na jak długo możesz je zainwestować (czyli jakie są cele Twojej inwestycji). Wiem, że to niełatwe bo poziom doradztwa w Polsce lezy...

A fundusze obligacji mają stopę zwrotu za zeszły rok 8-9% - przy spadających stopach to dobry pomysł

hyden napisał(a):

> Co do poprzednika to mam rozumiec ze np. z takim przelewem na
> kwote 10 tys nie bedzie problemu ?

Przelew możesz zlecić na dowolna kwotę. Kłopot może pojawić się przy wyjmowaniu kasy z bankomatu powyżej 30 tyś (bo taki jest limit). Więc jak chcesz wyjąć żywą gotówkę kartą z bankomatu to zależy jaka kwota.

chwila
jak to jest z tym podatkiem bleki bo piszecie ze do 12 tysiaków nie płaci się dobrze rozumiem ????

ja mam na emax + 4 kawałki z groszami i mi ładnie pobierają podatek z tego

kolokiler napisał(a):

> chwila
> jak to jest z tym podatkiem bleki bo piszecie ze do 12
> tysiaków nie płaci się dobrze rozumiem ????
>
> ja mam na emax + 4 kawałki z groszami i mi ładnie pobierają
> podatek z tego

Bo to mowa o Alior Bank była. Tam tak jest na koncie z lokatą O/N.

przemo1982 napisał(a):

> kolokiler napisał(a):
>
> > chwila
> > jak to jest z tym podatkiem bleki bo piszecie ze do 12
> > tysiaków nie płaci się dobrze rozumiem ????
> >
> > ja mam na emax + 4 kawałki z groszami i mi ładnie
> pobierają
> > podatek z tego
>
> Bo to mowa o Alior Bank była. Tam tak jest na koncie z lokatą
> O/N.

acha

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Oszczędni