Forum: mKlienci

Rezygnacja z KK

Witam,

zdaje się, że przed chwilą udzielono mi błędnej informacji na mLinii. Dlatego chciałbym prosić o sprostowanie (względnie potwierdzenie).

W lutym kończy mi się umowa kredytu zawarta na 1 rok, wydawana standardowo z KK w promocji "Karta za podpis". Ponieważ koszt obsługi tej karty jest zbyt wysoki w relacji do jej funkcjonalności (125 zł rocznie, funkcjonalność, rzekłbym podstawowa), chciałbym z niej zrezygnować, wypowiadając umowę kredytu. Czy dobrze rozumiem, że mogę tego dokonać w dowolnym momencie (nie później niż 7 dni przed datą zapadalności umowy) i będzie to skutkowało zastrzeżeniem karty i niepobraniem opłaty za kolejny rok jej używania?

Czy gdy zrezygnuję teraz, karta zostanie zastrzeżona w ostatnim dniu obowiązywania umowy kredytu?

Na mLinii właśnie zostałem poinformowany, że muszę zrezygnować co najmniej 60 dni wcześniej. Wydaje mi się, że komuś się pomyliła rezygnacja z odnowienia umowy kredytu z odnowieniem karty (która byłaby ważna jeszcze przez 2 lata). Czy mam rację?

Pozdrawiam,
Sam

Odpowiedzi

Zmień widok

5

Twój przypadek nie wymaga wyprodukowania nowej karty (chyba) zatem nie jest karta wznawiana a jedynie pobierana opłata za kolejny rok. Nikt w tym momencie nie ponosi żadnych dodatkowych nakładów uzasadniających konieczność rezygnacji z tak dużym wyprzedzeniem jak w przypadku konieczności wydania nowej karty.
Nie znam treści umowy na produkt "karta za podpis" ani stosownego regulaminu. Warto by się upewnić co stoi w słowie pisanym. Poza tym wiadomym jest, że wystarczą już trzy telefony na mLinię aby uzyskac cztery różne i sprzeczne odpowiedzi na to samo proste pytanie ;-)
Sugeruję: dodatkowy telefon na mLinię, ponowną lekturę papierów i poradnika wraz z FAQ a jak to nie pomoże - wypowiedzieć umowę odpowiednio wcześniej.

To ja dodam, że po otrzymaniu wypowiedzenia umowy mBank zamyka kartę od razu, ale nie całkowicie - aby karta została całkowicie zamknięta muszą się wygenerować trzy zerowe wyciągi, których oczywiście już nie dostaniesz, ale jeśli masz włączone powiadomienia SMS/email o saldzie wyciągu z karty, to otrzymasz tam 3 razy informację o wyciągu z saldem 0zł. Dopiero po trzech takich zerowych rozliczeniach karta jest całkowicie zamykana.

Pozdrawiam

Marek

Marek Jedziniak napisał(a):

> To ja dodam, że po otrzymaniu wypowiedzenia umowy mBank zamyka
> kartę od razu, (...)
Jest jeszcze coś takiego jak rezygnacja z przedłużania ważności karty na kolejny rok. W takim przypadku karta jest blokowana ostatniego dnia, kiedy nie ponosi się jeszcze opłaty za kolejny rok. Ja wysyłałem to z dość dużym wyprzedzeniem (trochę n\ponad te 60 dni). Nie chciało mi się doczytywać czy moge to zrobić na kilka dni przed terminem czy nie, Więc po prostu profilaktycznie odpowiedni druczek wyłałem wcześnie. W takim wypadku nie ma żadnych nieporozumień. Po jakimś czasie jeszcze zadzwoniłem, żeby się upewnić czy moje pismo wpłynęło (wpłynęło) i czy zostanie zrealizownae zgodnie z moją wolą (zostało).
Tobie też radzę wysłać wcześniej rezygnację i po kłopocie.

Cześć,

chyba chciałbym skorzystać właśnie z tego trybu "rozstawania się" z kartą :) Ale przy okazji chciałbym ją przenieść do innego banku (bo jest to rzecz przydatna i praktyczna, oj jest). Więc pewnie będę wnioskował o nową kartę w innym banku, a gdy wszystko pójdzie po mojej myśli, wyślę do mBanku formularz rezygnacji z automatycznego przedłużenia umowy i powinno być po sprawie :)

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam,
Sam.

Niestety pojawił się problem. W którym dniu tak naprawdę została zawarta umowa korzystania z karty kredytowej, skoro ja i przedstawiciel mBanku podpisaliśmy ją w innym terminie? A w samej umowie nie podano daty jej zawarcia.

Czy zgodnie z k.c. powinienem zakładać, że została ona zawarta w dniu, gdy odpowiedziałem na ofertę mBanku, czyli gdy podpisałem ze swej strony umowę?

Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,
Sam.

Komentuj z innymi